in eesti keeles

Nädalase eksperimendi raport

Eelmisel esmaspäeval lubasin meililistis ja Facebookis avalikult, et avaldan alanud nädala igal argipäeval ühe postituse. Mida ma sellest õppisin? Valim on küll väga väike, aga mõned kvalitatiivsed järeldused saan teha.

  • Olen võimeline kolme-nelja tunniga kirjutama üsna põhjaliku postituse (1000-1500 sõna).
  • Olen võimeline tunniga kirjutama lühema postituse (400-500 sõna).
  • Olen võimeline sundima end kirjutama, kui olen postituse välja lubanud, aga sunnitud postituste kvaliteet kõigub rohkem kui ilma lubaduseta tehtud postituste oma.
  • Vaatajate, jagamiste ja Facebooki kommentaaride arv sõltub rohkem teemast ja selle põnevusest (narkopoliitika vs psühholoogia) kui pikkusest. Postituste järjestus populaarsuse järgi eelmisel nädalal on järgmine1:
  • Viiel päeval järjest postitamine ei andnud igale üksikule postitusele eriti lugejaid juurde.
  • Viiel päeval järjest postitamine ei omanud eriti pikaajalist mõju igapäevasele lugejate arvule2. (Seda järeldust on tegelikult natuke vara teha, aga praegused andmed viitavad sinnapoole.)
  • Meililisti lisandus nädala peale kolm inimest, mis on vähem kui tavaliselt (keskmine on u 3 inimest/postitus, mitte 3 inimest / 5 postitust).

Mõned eelpool toodud järeldustest on ilmselt valed, aga väikese valimiga ei olegi mul võimalik rangelt testida suurt hulka hüpoteese. Olen kaalunud A/B-testimist, aga seni pole selleks mugavat tehnilist lahendust (WordPressile) leidnud.

Põhiline järeldus, mille kõigest eelnevast tegin, on see, et rohkem postitada on parem, aga liiga tihti avaldamine vähendab iga postituse mõju (lugejate arvu). Seetõttu plaanin nüüd postitada regulaarselt kord nädalas3 — see tundub hea kesktee.

PS: kõik eelnev toetub sellele, et mu eesmärk on jõuda rohkemate lugejateni. Saan aru lugejate arvu maksimeerimise ohtudest (näiteks see, et mu pealkirjad muutuvad liiga clickbaitiks), mistõttu võtan klikke ainult ühe signaalina paljudest ja arvestan ka sõprade-tuttavate arvamust, kommentaare, Facebooki meeldimiste arvu, enda sisetunnet postituse kvaliteedi kohta ja palju muud.

Jaga:

FacebooktwitterlinkedintumblrmailFacebooktwitterlinkedintumblrmail

Märkused

  1. Kindlasti mõjutas ka avaldamise järjestus ja aeg, aga nagu näha, pole järjekord täpselt kronoloogiline.
  2. Tavaliselt külastab mu blogi 30-50 inimest päevas; eelmise nädala pühapäevaks oli külastajate arv umbes samale tasemele tagasi langenud
  3. Ma ei tee veel ühtegi formaalset lubadust — testin seda graafikut kõigepealt paar nädalat.

Lisa kommentaar

Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.