Vaata korterite hinnastatistikat Tartus siit!

Kui oled Tallinnas korterit ostmas, müümas, üürimas või lihtsalt tahad teada, kui palju mingit tüüpi korterid Tallinnas väärt on, siis kasuta allpool olevat kalkulaatorit. Enam kui 97 000 kv.ee kuulutuse andmetel põhinev interaktiivne graafik näitab Tallinna korterite hinnajaotust nii üüri- kui müügikuulutustes; kortereid saab filtreerida linnaosa, seisukorra, pindala, tubade arvu ja korruse järgi.

Graafiku horisontaalsel teljel on hind ja vertikaalteljel tingimustele vastavate korterite arv. Punane pidev joon näitab mediaan- ning katkendlik joon keskmist hinda. Tulbal vajutamine viib kv.ee lehele valitud tingimustele vastavate korterite juurde.

Mõned märkused:

 • Hinnad on kohandatud kv.ee indeksiga 2017. aasta 10. detsembri hindadesse, et erinevatel aastatel lisatud kuulutuste hinnad oleksid võrreldavad.
 • Kuulutused on pärit aastatest 2009-2015.
 • Müügihinnad võivad erineda pakkumishindadest (kuni 20%). Siin graafikul on pakkumishinnad.
 • Kõige parempoolne tulp sisaldab kõiki kuulutusi, mis muidu graafikult välja oleksid jäänud (s.t. kui kõige parempoolne tulp kajastab korterite arvu hinnavahemikus 250,000-300,000€, siis sama tulba sisse loetakse ka kõik korterid, mille hind jääb üle 300,000€).
 • Eemaldatud on korterid, mille müügihind oli üle 10,000,000€ ja üürikorterid, mille rendihind oli väiksem kui 100€ või suurem kui 10,000€.

Kui see visualiseering tundus huvitav, siis uuri mu blogi:

Loe uusi postitusi või Vaata parimaid postitusi

Jaga:

FacebooktwitterlinkedintumblrmailFacebooktwitterlinkedintumblrmail

Lisa kommentaar

Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

15 Comments

 1. Need odavamad üürihinnad (enamasti kuni 150 eurot) on kõik ühe öö hinnad, võid KV-st kontrollida. Seega on reaalne mediaanüür ja keskmine üür oluliselt erinevad graafikul näidatust.

 2. Kas selline asi oleks teostatav, et klikid mingi tulba peal ja automaatselt suunatakse kv.ee lehele, võetakse kõik filtrid parameetritena kaasa ja kuvatakse kõik korterid, mis sellesse tulpa kuuluvad?

  • Väga hea mõte ja tuleb välja, et on teostatav — tegin ära (võimalik, et pead lehte uuendama Ctrl+Shift+R kasutades)!

   Jätsin korteri seisukorra filtri kv.ee lehele suunamisest praegu välja, kuna see omadus ei tundu eri kuulutuste juures sama asja tähendavat.

 3. Väga tubli töö, kuid mind huvitab näiteks Mustamäele esimese eluaseme soetamine. Seisukorraga keskmine näitab graafik Mustamäele 30m2 kortereid 22 (32500 hinnga) ja 27 (35000) hinnaga korterit. Reaalselt on KV lehel selliseid kortereid vaid 1. Tundub olevat mingi algoritmiviga.

  • Erinevus tuleb sellest, et graafikul on viimase u 5 aasta kuulutused (sh aegunud), aga KV.ee näitab ainult praegu aktiivseid kuulutusi.

 4. Kas antud süsteem võtab info otse kv.ee -st . Mulle tundub et see info on aegunud.
  Kuidas süsteem täpsemalt töötab?

  • Kraapisin kv.ee kodulehelt. Kui muudad kuulutuse ID’d, siis saad läbi käia ka arhiveeritud kuulutused. Aga nad on viimasel ajal lisanud mingeid boti-vastaseid kaitseid, nii et natuke rohkem peab vaeva nägema kui varem.