Kuna olen hiljuti mitu projekti lõpetanud, aga pole nendest bloginud, siis jätan siia mõned lingid. Boonuseks lisan video ja materjalid ühest põnevast loengust, mille sügisel andsin.
Muide, liitusin mai keskpaigast TransferWise’iga Growth Analyst’ina – senine kogemus on ülihea ja ennustan, et läheb veel paremaks. Kui tunned tahtmist liituda revolutsiooniga, siis siit saad uurida, keda parasjagu otsime :).
Tudengilt tudengile ehk Elu-nõuanded Taivolt
2014. aastal sisseastunud informaatika esmakursuslastele antud loengus võtsin kokku suure osa üldistest elu-nõuannetest (koos konkreetsete soovitustega), mida oleksin tahtnud ise esimesel kursusel või isegi varem kuulda. Nädal pärast loengut kogutud tagasiside põhjal ütlesid 81% vastanutest, et olid oma elu mingil viisil paremaks teinud (tagasisidet andsid pooled loengus osalenutest). Videos alustan rääkimist 24:22, kättesaadavad on ka loenguslaidid ja konspekt.
Bondora andmete analüüs
Bondora on ühisrahastusplatvorm, kus investorid saavad eraisikutele laenates intressitulu teenida. Alates 2009. aastast on rahastatud 35 miljoni euro väärtuses laene ja selle käigus kogutud suur hulk andmeid laenajate kohta on Bondora kodulehel avalikustatud. Selles töös uurin lähemalt, mis huvitavatele küsimustele saab nende andmete põhjal vastata. Analüüsi tegin TÜ andmeteaduse aine raames.
Siin on üks näidisgraafik, “Bondora rahvastikupüramiid”:
Implementing and investigating a biologically realistic neuron model
Kaitsen juunis bakalaureusekraadi saamiseks selle töö, kus kasutan arvutisimulatsioone, et uurida inimaju ehitust, täpsemalt neuroni õppimis- ja informatsioonitöötlusvõimet; töö on inglisekeelne. Tulemuseks ei olnud päris selline läbimurre, nagu ootasin, aga eks teadustöö ei kulgegi sirgjooneliselt. Kirjutan tulevikus lähemalt, mida bakatööd kirjutades enda ja teadusliku kirjutamise kohta õppisin.
Allpool on üks graafik minu töö põhitulemuse kohta — sellest arusaamiseks soovitan tööd lugeda!
Jaga: