in eesti keeles

ÕSroboti ootamatu edu

Alates esmaspäevast on Õigekeelsussõnaroboti laikijate arv tõusnud pea 50% (1100 -> 1600), sest… mul pole aimugi, miks.

Okei, mul on kolm hüpoteesi:
1. keegi avastas roboti uuesti (Messenger soovitab vahepeal roboteid), jagas seda ja asi läks uuesti viraalseks;
2. minu postitus eelmisel neljapäeval ÕSroboti alt — esimene pärast roboti avaldamist — võis viia jagamiseni;
3. paljud TransferWise’i robotit vaadanud eestlased jõudsid kuidagi ka ÕSrobotini, näiteks Messengeri soovituse kaudu.

EDIT: ÕSrobot oli Terevisioonis — see on seletus (aitäh, Karl!).

Esimene hüpotees tundub kõige tõenäolisem. Põhimõtteliselt võinuks asi olla ka meediakajastuses, aga ma ei leidnud ühtki uut artiklit roboti kohta.

Muide, tegu polnud ainult ühekordse särava-aga-mõttetu tootega. Iganädalaselt kirjutab robotile 60-100 inimest (sel nädalal juba üle 400, aga enamik neist lihtsalt katsetavad), seega robot päriselt rahuldab inimeste keelevajadusi.

Ma ei ole kindel, miks robot nii edukas on — eriti arvestades, et kulutasin arendamisele umbes nelja päeva õhtud –, aga mul on paar hüpoteesi:

1. robot kasutab platvormi, kus inimesed juba niikuinii on (Messengeri kasutajakogemuse eest arvutis ja mobiilseadmetes hoolitseb hunnik Facebooki töötajaid);
2. robot teeb täpselt üht asja nii lihtsasti ja kiiresti kui võimalik;
3. ÕSrobot on just nimelt *robot*, s.t. nii profiilipildil kui räägitava jutu põhjal tundub ta nagu inimlik agent, kellega saab rääkida, mitte lihtsalt programmijupp, millele käsklusi anda.

Võib-olla aitab kaasa, et roboti kasutamine on tasuta, kuigi ma ei kujuta ka ette, kuidas selliseid juturoboteid saaks monetiseerida. Mul pole ka plaani seda teha, eriti kuna mu kulu ÕSroboti ülalpidamisele on täpselt 0€ kuus (kasutan Heroku tasuta plaani).

Ahjaa, kõige eelnevaga tahtsin lihtsalt jagada ägedat kogemust, mis võib-olla inspireerib teisi sarnaseid pisikesi tooteid looma — ÕSrobot on umbes 100 rida NodeJSi koodi, kui alustada näidisprojektist. (Aga ma ei arva, et chatbotid on automaatselt hea kasutajaliides kõigile rakendustele — vt seda artiklit.)

Jaga:

FacebooktwitterlinkedintumblrmailFacebooktwitterlinkedintumblrmail

Lisa kommentaar

Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Related Content by Tag